איך לשמור על תזונה נכונה גם בליל הסדר – 7 טיפים מיוחדים שיעזרו לך להתמודד עם הארוחות החגיגיות

אם עברנו את פרעה נעבור גם את זה

  1. לא לבוא רעבים לארוחת החג !! איך? אבל בערב יש ארוחה גדולה… נכון, יש ארוחה חגיגית, אבל לשמור 'מקום' לארוחות החג ולצום במשך היום, זה מתכון כמעט בטוח לזלילה גדולה וחסרת שליטה בערב. אני ממליצה לכם ביום של ליל הסדר לאכול כרגיל ובזמן את הארוחות שלכם ולא להגיע מורעבים לליל הסדר, כי אז יכולת השליטה העצמית יורדת, פשוט כי אתם רעבים.

 

  1. לתכנן מה אוכלים ומה לא – לקחת רגע נשימה עמוקה מול שולחן החג עם כל המאכלים הטעמים והשפע שיש עליו ולבחור מה את או אתה בוחרים לאכול הערב ומה טועמים בקטנה. עדיפות לירקות, דג, מזון שלא מטוגן ולא מתוק. זה אפשרי !

 

  1. להתחיל את הארוחה עם סלטים של ירקות טריים – תשמעו, זה הרגל ממש מצוין, להתחיל את הארוחה מהסלטים של הירקות הטריים. הם טעימים, משביעים, ממלאים את הבטן ונותנים הרגשת שובע. זה חשוב כדי להקדים תרופה למכת מצרים ה-11 שלא כתובה והיא "הקינוחים" שיש בכל ארוחה, כי שם הפיתוי גדול.

 

  1. לדעת מתי להפסיק ! – להפסיק לאכול רגע לפני שמרגישים מפוצצים מידיי ולהימנע מההרגשה שאי אפשר לזוז מרוב אוכל. כשכבר מרגישים מלאים אפשר לקום מהשולחן ולעזור באירוח לדוגמא זה יספק תעסוקה אחרת מאשר אכילה.

 

  1. יין – נכון שזו מצווה לשתות 4 כוסות, אבל גם טעימה לצורך המצווה מספיקה. יין מכיל הרבה סוכר אז שימו לב שלא להפריז.

 

  1. מכת מצרים שלא כתובה…. הקינוחים ! הפאר של כל ארוחה ! צבעוני, טעים, חגיגי ומפתה מאוד !

תבחרו במה להשקיע אם בכלל, כולנו יודעים שקינוחים ומנות אחרונות מכילות הרבה סוכר, אז תבחרו מה אתם רוצים לטעום וזכרו שהכל אותו הטעם, כך שגם ביס או שניים יכולים לספק את הצורך בטעימה ולא יסבכו אתכם עם עודף סוכר בגוף.

 

  1. בכל זאת חג ! אז אפשר וגם רצוי להתפנק על מאכלים חגיגיים ומיוחדים שאתם אוהבים ולא רגילים לאכול ביומיום. רק שימו לב שלא להפריז ולתכנן מראש את גבולות הגזרה של הארוחה. שמרו על שליטה עם האוכל, גם בארוחות חגיגיות וזה יגביר את ההנאה שלכם וייתן לכם הרגשה טובה שאכלתם, נהניתם ושמרתם על עצמכם.

חג שמח, כשר ובריא

אני מאחלת לכם הנאה מהמשפחה,

מהחברים וגם מהאוכל וסגנון החיים

באהבה

פזית

 

 

 

כתיבת תגובה