איזו דיאטה באמת עובדת?

עולים במשקל? צוברים שומן בטני? הסוכר בדם מתחיל לעלות?

זו לא אשמתכם, יש משהו שלא סיפרו לכם על איך באמת פועל חילוף החומרים בגוף שלכם.

 

תעשיית הדיאטות פורחת ומי כמוני מכירה את התחום מנסיון אישי, מקצועי וגם מלימודי הנטורופתיה…

מזה עשרים שנה שאני מחפשת את הדיאטה המנצחת (אם בכלל יש כזה דבר)… אז בואו נדבר דוגרי ותכל׳ס:

כשאומרים הרזייה זה לא גניטיקה וזה גם לא קשור לאופי שלכם או לכמה כוח רצון יש לכם!! זה קשור לשיטה.

אני לא מדברת על קונספרציה שבכוונה מטעים את הציבור, אלא על הפצת מידע ישן וחלקי שאינו מדוייק והראייה לכך זה שאוכלוסיית העולם שסופרת קלוריות רק עולה במשקל, צוברת שומן בטני ומפתחת (בהדרגה) סוכרת סוג 2! ולא רק זה, למחלות החדשות קוראים סינדרום מטבולי וכבד שומני – גם הם קשורות ישירות לשיטה ולתפריטים דלי קלוריות ודלי שומן!

מאז שנות ה-60 של המאה עשרים חינכו אותנו לחשוב על הרזייה והשמנה כמאזן קלורי: זאת אומרת כמה אוכלים לעומת כמה ״שורפים״. ככה שאם אתם עולים במשקל זה או בגלל שאתם אוכלים יותר מידיי קלוריות או בגלל שאתם לא עושים מספיק ספורט ולכן לא ״שורפים״ קלוריות או שניהם.

בכל מקרה של עלייה במשקל הבעיה היא אצלכם – ככה רוצים שתאמינו ולכן תרשמו לחדר כושר (לשרוף קלוריות), תאכלו דיאט, תשתו דיאט ותאכלו דל שומן.

אם אתם סובלים מהשמנה, סוכרת סוג 2 או שומן בטני אז אתם בטח יודעים שמה שנותנים לכם זה מתכון אחד: תאכלו פחות ותשרפו יותר! נחמד, רק חבל שהגישה הזו לא עובדת, כי עובדה שאף אחד בטווח הארוך לא מרזה בדרך הזו וגם לא מפחית את השומן הבטני.

השמנה ושומן בטני הם התחלה של סינדרום מטבולי וזו לא אשמתך. זה לא יעזור לעשות דיאטת כאסח עם מעט קלוריות ומעט שומן – זה פשוט לא עובד!

אם אתם מתכננים ״לסגור קצת את הפה״ ולאכול פחות, אז תחשבו שוב! הפתרון הוא לא בכמה קלוריות אתם אוכלים ולא בכמה אתם ״שורפים!

כי אם אתם חושבים שלאכול פחות קלוריות, פחות שומן בשילוב כמה הליכות ברגל – (כמו שלימדו את כולנו, כולל אותי) אמור לעבוד. אז זהו, שלא! 

זה כבר מוכח שעם תפריט דל קלוריות ודל שומן אתם לא תרזו! להיפך!!

עם תפריט שגוי כזה אתם רק תפגעו במטבוליזם שלכם, לתמיד. לא רק אני אומרת את זה (מלימודי נטורופתיה ומניסיון אישי) אלא גם ד״ר ג׳ייסון פונג (שכתב את הספר קוד ההשמנה), ד״ר רוברט לוסטיג (שכתב מספר רבי מכר בתחום), ד״ר שרה הלברג, ד״ר בן ביקמן ועוד רבים וטובים מאוד.

תאמינו לי הייתי שם ונסיתי את השיטה הזו המון פעמים ולא רק אני, חצי עולם ניסה (וממשיך לנסות) ונכשל וממשיך לעלות במשקל ולצבור שומן בטני. 

ההסבר לזה הוא מורכב, אבל בגדול כאשר אתם אוכלים מעט וללא שומן, אז הגוף החכם שלכם אומר לעצמו: ״רגע, למה היא/הוא פתאום אוכלים פחות קלוריות, בלי שומן ושותים דיאט כפיצוי?!״ הגוף גם מרגיש ״היי, זה גם נמשך יותר מדי זמן, אז בטח משהו רע קרה ויש מצב חירום, אז אני אוריד את חילוף החומרים שלי, כי מי יודע מה עוד יקרה…״ ככה בדיוק הגוף החכם שלכם מדבר. 

ובתגובה הוא מייצר הורמונים שישמרו עליו ויעשו ״עדכון גרסה״ למטבוליזם: יפחתו את חום הגוף, יקטינו את ייצור האנרגיה בתאים, לא ישחררו שומן מהמאגרים ויצברו כל קלוריה שרק אפשר – התוצאה היא האטה של גופכם, עייפות, חוסר שקט וצבירת משקל ושומן.

אז מה הפלא שאתם נשברים בדיאטה? זה לא בגלל שאין לכם כוח רצון, או שיש לכם חלילה אופי חלש – זה פשוט כי לאכול דל קלוריות ודל שומן – זה לא נכון! וזה לא מה שגרם לכם לעלות במשקל או לצבור שומן בטני מלכתחילה. לא!

מתוסכלים ומבולבלים? לא יודעים איפה לתחיל, מה לאכול, ממה להימנע ואיך להתמיד? אתם במקום הנכון! בואו נדבר…

ועוד דבר סופר חשוב, אל תתפלאו אם כשתחזרו לאכול רגיל כמו לפני הדיאטה, בום, תעלו שוב במשקל ואפילו יותר! תכל׳ס, בטווח הארוך לא פתרתם בעיה, רק החמרתם אותה. 

הלוואי ומישהו היה מספר לי את זה לפני 20 שנה – לא הייתי מבזבזת זמן על דיאטות סרק. 

חייבים להפנים שדיאטה דלת קלוריות ודלת שומן לא עובדת בטווח הארוך. אמנם יש מצב שתראו תוצאות בטווח הקצר, אבל אחרי מספר שבועות בום, תעלו שוב במשקל ויהיה לכם יותר קשה לרדת אותו, זה בדוק ומוכח.

אז מה האפשרות האחרת שעומדת לרשותכם כדי להשיג את התוצאות בלי לפגוע בחילוף החומרים שלכם ובלי לבזבז זמן יקר על ניסיונות כושלים? 

הפתרון הוא תהליך בו תקבלו מידע נכון עם תוכנית מבוססת שתתאים למצב שלכם אני לא מנסה למכור לכם או לשכנע אתכם (למרות שזה נשמע ככה…) אני מציעה הזדמנות רצינית לאנשים רציניים שרוצים לשפר את רמות הסוכר ואת השומן הבטני. התוצאה תהיה

  • ירידה במשקל

  • יותר חיוניות ואנרגיה

  • שיפור ניכר במצב הרוח

היום אני יודעת שהמטרה שהכי מקדמת הרזייה בריאה זה לאכול בצורה כזו שלא מקפיצה את רמות הסוכר בדם ובמקביל מפרקת את השומנים בגוף. ורק ככה ניתן לחזור לתיאבון מאוזן, להרגיש שבעים, להנות מאנרגיה, לראות תוצאות ולהתמיד!! ומי שאומר לכם אחרת אז הוא לא מדוייק או ניזון ממידע ישן וחבל.

הדרך לשם היא תהליך וכמו שכתבתי קודם, זה תהליך שלא אוכל ללמד אותו בפוסט קצר. זה יהיה לא אחראי ולא יעיל, אבל אם אתם רציניים ורוצים ללמוד, רוצים לעשות שינוי אמיתי ולא עוד איזה קונצ׳-פטנט של אתגר כלשהו לירידה במשקל, אז נשמח לשמור לכם מקום אצלנו בתכנית.

 

אנחנו תיכף צריכים לסיים את פגישת הקריאה שלנו, אבל היי, אם הגעתם עד כאן וקראתם את הדברים והם דיברו אליכם, אז יש לכם אפשרות להתקדם קצת יותר ולדבר איתי באופן אישי, שיחה קצרה לא מחייבת של הכרות הדדית.

בשיחה אשאל על מצבכם ואני בטוחה שתלמדו כמה דברים חדשים על עצמכם ועל המטבוליזם שלכם. כדי לקבוע פגישה, זה פשוט – אתם נכנסים לקישור שכאן, בוחרים יום ושעה שנוחים לכם ונהיה בקשר בשיחת טלפון או בזום.

לקביעת פגישת ייעוץ ראשוני, לחצו כאן

בואו נדבר… לחצו כאן

אני מאמינה ביכולת שלך להצליח

נשתמע בקרוב. פזית

 

 

 

לרכישת הספר – לחצו כאן

 

 

כתיבת תגובה