טעמו המר של הסוכר – סיכום הסרט המדהים של מיקי חיימוביץ' הנפלאה

🌹🌹משתפת כאן בתקציר הסרט "טעמו המר של הסוכר" שעשתה מיקי חיימוביץ' והצוות שלה, הוא שודר במסגרת הסידרה "המערכת" ברשת ערוץ 13. בסרט מיקי חיימוביץ עושה עבודה חשובה מאוד וחושפת את האמת על הסוכר. כאן תמצאו את הנתונים כמו שהופיעו בסרט:

מחלת הסוכרת מוגדרת ע"י רופאים רבים כמגיפה בישראל ובעולם. כ- 2,500 איש מתים בכל שנה מסוכרת בישראל!! קחו דוגמא פשוטה כדי להמחיש את כמות האנשים העצומה הזו: תתארו לעצמכם שהיו מתים בכל יום כ-7 איש מפיגועי טרור במדינת ישראל! תחשבו איך ישראל היתה מגיבה לזה? מה המדינה היתה עושה? לאיזה מלחמה היינו יוצאים? היינו הופכים עולמות כדי לשנות את המצב הזה. נכון? ככה זה עם הסוכרת, כל יום 7 איש מתים מהמחלה וההשלכות שלה. לצערנו, זו מחלת הסוכרת בישראל שגובה מחיר יקר בכל יום. ויש דברים לעשות כדי למנוע את המצב.

50% מהאוכלוסיה סובלים מסוכרת – וזה מצב חירום.

כל ילד שלישי שנולד היום יהפוך סוכרתי עד גיל 50.
אדם שסובל מסוכרת יש לו סיכוי גבוה פי 2 לאירועים לבביים ומוחיים.

בשנת 1980 היו בעולם פחות מ-100 מיליון סוכרתיים.
בשנת 2017 יש בעולם כ- 450 מיליון סוכרתיים – זו קפיצה דרמטית!

ישראל,  נמצאת במקום השני והמפוקפק בתמותה מסוכרת מבין המדינות המפותחות!!

בישראל יש 1100 קטיעות גפיים בשנה כתוצאה מסוכרת.
8.5 מיליארד שקלים עולה המחלה הזו בכל שנה למדינה!

פרופסור איריס-שי, שחוקרת בארץ ובעולם את נושא ההשפעה של התזונה, דיברה בסרט והיתה נחרצת מאוד: "אין מסוכן ורעיל יותר מסוכר!"

העניין הוא שאת המחלה הזו ניתן למנוע ולהעלים ע"י תזונה בריאה.
תעשיית המזון מעמיסה סוכר ופחמימות בכל המוצרים המעובדים. (מוצר מעובד, זה מוצר שיצא ממפעל והוא מגיע בשקית צבעונית כזו או אחרת).

גם פחמימות כמו תירס, פסטה, לחם, תפו"א ופירות – בגוף מתפרקים ולדם מגיע סוכר כתוצאה מהעיכול שלהם. בפרוסת לחם שווה ל-4 כפיות סוכר מבחינת ההשפעה שיש לה.

בקלח תירס יש 4 כפיות סוכר
בתפוז יש 3 כפיות סוכר ובכוס מיץ תפוזים טרי יש 9 כפיות סוכר!

בסרט, חיימוביץ מצביעה על האינטרסים של התעשיה ואיך האכילו אותנו (תרתי משמע) בשקר שהשומן הוא האוייב שגורם לבעיות לב וכלי דם, בעוד שהסוכר היה ידוע כגורם המסוכן ביותר. זה התחיל בארה"ב כאסטרטגיה למניעת מחלות לב, הציבור התבקש לצרוך מוצרים דלי שומן, וזה הגיע לכל העולם וכל הרופאים צידדו בגישה הזו. אבל, היום מבינים שזו טעות והאמת היא שהסוכר היא הסכנה הגדולה ביותר לבריאות.

פרופסור יעקב הנקין, קרדיולוג, רואיין בסרט והודה שהרופאים טעו. השומנים אינם הסיבה למחלות לב וכלי דם. אלא שהפחמימות והסוכר פוגעים הרבה יותר מאשר השומן.

פרופסור יעקב הנקין הסביר שלמעשה כאשר אוכלים שומנים בריאים: אבוקדו, אגוזים ושקדים נוצרת תחושת שובע ארוכה יותר מאשר אכילת מזון דל שומן שאינו משביע ורק גורם לרצון תמידי לאכול בלי הפסקה.
שומן משביע ולכן אוכלים פחות
בלי שומן אוכלים יותר
בלי שומן צורכים יותר פחמימות

בסרט הראו שההמלצה היא לצרוך עד 8 כפיות סוכר ביום, אבל הממוצע היומי הוא 24 כפיות ליום, פי 3 מההמלצה.

מחקר אמריקאי גילה שתעשיית המזון האמריקאית גנזה מחקר שהיא בעצמה עשתה שהראה שסוכר שניתן לעכברים גרם להם למחלות לב וגם לסרטן. המחקר שלא מחמיא לתעשייה הופסק ונגנז. מבינים למה?!

דר' דני קרת MD (שהיה מורה שלי לנטורופתיה) אמר בסרט שהטעם המתוק הוא ממכר בעיקר לילדים. הוא אמר שסוכרת זו מחלה הפיכה כאשר עושים שינוי בתזונה, בסגנון החיים ובניהול סטרס. דר' קרת אמר שתרופות לא מספיקות כדי לטפל במחלת הסוכרת ושנחוצים גם שינויי תזונה וסגנון חיים. אדם שמסתמך רק על התרופות שישמרו עליו, טועה בגדול!

דני קרת המליץ על צריכה של יותר שומנים בריאים ופחות פחמימות כדי לאזן את הסוכר בדם.

עוד נתון מדהים שעולה בסרט הוא מחקר שעשו במכון ויצמן חשף שהממתיקים המלאכותיים: אספרטיים, סכרין וסכרוז – גרמו לתסמיני סוכרת בעכברי מעבדה! וכנראה שזה גם מה שהמסטיקים ללא סוכר, המשקאות דיאט, חטיפי דיאט והממתיקים המלאכותיים עושים גם בגוף האדם.

בסרט דובר גם על הרפורמה של המדבקות שנראה אותה בתחילת 2020. כל מוצרי המזון יקבלו מדבקות: אדום או ירוק ויעידו על הערך הבריאותי שלהם מבחינת סוכר, מלחים ושומנים. מוצר טוב שיעמוד בקריטריונים של הבריאות יקבל מדבקה ירוקה וזה שלא יחשב בריא יקבל מדבקה אדומה, כך שנוכל להיזהר ממנו ולא לרכוש.

בסרט הראו דיון בועדת הבריאות של הכנסת בנושא סימון המזון וצפינו בראשי התעשיה מנסים להרוויח זמן ולשפר את מצב התעשיה כדי שהיא לא תפגע ולא יפטרו אנשים או יצטרכו לייקר מחירי מוצרים בשל סימון המוצרים.

ההמלצות של הסרט 
לדאוג לחינוך של הציבור
לדאוג לחינוך של הילדים
מודעות של ההורים לנושא הסוכר וההשפעה המזיקה על הילדים!
לאכול מזון טבעי, ירקות, פירות, דגנים וקטניות
להימנע ממזון מעובד
פעילות גופנית יש לה השפעה חשובה בנושא סוכרת
מודעות למחלת הסוכרת היא קריטית – יש הרבה אנשים שהם טרום סוכרתיים או סוכרתיים שלא עושים כלום, שאוכלים בלי להרגיש את הנזקים עד שיום אחד קורה משהו ואז זה מאוחר מידיי…

בנימה אישית:
אני אומרת שזה סרט חשוב מאוד שמקבץ מידע מהרבה מקורות מעניינים. זה סרט שיש לו מטרה אחת ברורה ונקיה מקונספרציות רוצים בטובת הצרכן הישראלי. בטובתנו, שנדע מה אנחנו אוכלים, שנבין שיש אינטרסיים, שנבין שיש השלכות לאוכל שמאכילים אותנו.
הרבה פעמים אני מתקוממת ונזעקת כשאני רואה פרסומות של דגני בוקר מפוצצים סוכר שהם מוצגים כארוחת בוקר מאוזנת לילדים קטנים… משקאות ממותקים לילדים… אני מתפוצצת כשבימי הולדת של החברים של הילדים הכל על טהרת הסוכר הלבן וכולם סוגדים לו, מי שכמוני משתהה ולא מבין איך אנשים מעודדים אכילה כזו, לרוב נשאר במיעוט ומוגדר כ"לא זורם"….

 

 

 

תזונה בריאה לילדים היא שליחות

הרצאה לתלמידי כיתה ג2 בתל מונד

גם אני כמו מיקי חיימוביץ' מרגישה שזו שליחות להעלות את המודעות לתזונה בריאה ולהסביר את הנזקים שתזונה עתירת סוכר גורמת. אני מרצה בבתי הספר (כל בית ספר שיזמין אותי אגיע, תרגישו חופשי לפנות) יש לי מצגת מדהימה שילדים מתחברים אליה בשניה. את הילדים הפרטיים שלי אני מעודדת לאכול בבוקר אגוזים ושקדים, לשתות תה צמחים מרגיע וככה להתחיל את היום ולא עם קורנפלקס וחלב.

חשוב להבין שיש מוצרים ויש אוכל. המוצר שיצא ממפעל, הוא לא אוכל. אוכל אמיתי זה אוכל שיצא מהמפעל של אמא אדמה.

יצא פוסט ארוך, בלוגי משהו. בשל ההזדהות המוחלטת עם החומרים שעלו בסרט, על הדברים האלה ועוד אני מדברת בסדנאות שלי. כי לסוכר יש גם השפעה על השיבוש ההורמונלי ועל השיבוש של אוכלוסיית חיידקי מערכת העיכול… ככה שיש עוד כמה נושאים שמיקי חיימוביץ' עוד לא נגעה בהם.

לאכול בריא ולחיות בסגנון חיים בריא זה אושר בלתי מוסבר! מרגישים את הגוף חי, פעיל, צעיר, זורם, שמח. זו השקעה להקפיד על האוכל, אבל ההשפעה המדהימה על המראה הצעיר וההרגשה הנפלאה, הם המוטיבציה לבחור נכון כל ארוחה.

לתת לילדים כלים לאכול בריא סדנה מיוחדת לילדים והורים! ההרשמה פתוחה

הסרט – "המערכת" – עונה 5, פרק 2: טעמו המר של הסוכר רשת 13

תודה שקראתם
באהבה
פזית

 

 

אולי יעננין אותך לקרוא גם על

כיבוד מכבד בריאות ביום ההולדת

3 סרטוני וידאו שעושים סדר בתזונה הבריאה

כתיבת תגובה