נשירת שיער הבעיה והפתרון

נושר לך השיער ואת לא יודעת מה הסיבה?

עשית בדיקות דם ואמרו לך שהכל בסדר?

איך אני יודעת לספר לך על נשירת השיער שלך?

כי גם לי זה קרה, חשבתי שזה נוראי, עד שהבנתי שהנשירה הצילה אותי.

גם לי זה קרה, אמרו לי שהכל בסדר.

עד שגליתי את מקור הבעיה ומזל כי אחרת היו נגרמות לי עוד בעיות.

התברר לי שהרבה נשים מתמודדות עם הבעיה הזו שהיא סמויה, כי לא רואים אותה בבדיקות דם.

 

הסיפור האישי שלי עם נשירת השיער

לפני כמה שנים התחילה לי נשירת שיער בדיקות הדם היו תקינות, כולל בלוטת התריס, אבל אני הרגשתי על הפנים. מי שסובל מבעיית בריאות "קטנה" כזו יבין אותי. כי אומרים לך שאת בסדר, אבל את לא מרגישה טוב ולא יודעת למה.  

מי שסובלת מזה יודעת כמה המצב יכול להיות מתסכל ומציק. זה לא נראה יפה כשיש דילול שיער, זה גם מלחיץ לראות כמויות של שיער שנשארות על הכרית. חרדה לפני כל חפיפה, זה מפחיד לראות שיער נושר ככה. השיער גם משתנה והופך דק יותר, חסר ברק או יבש. לצערי, חוויתי את זה על עצמי ולכן אני מכירה את התופעות היטב.

הקשר בין מערכת העיכול לשיער הראש

לכאורה שתי מערכות נפרדות שנמצאות באזורים אחרים של הגוף, אבל הן קשורות אחת לשנייה. 

מהיכן צומחת השיערה? 

השערה יוצאת וצומחת מזקיק השיערה שנמצא בתוך העור של הקרקפת. לכל זקיק שיערה מגיע כלי דם שמוביל חמצן וחומרי מזון . ויטמינים ומינרלים אמורים להגיע לזקיק השיערה.  כאשר הדם שמגיע לזקיק יהיה עשיר בחמצן, בחומרי מזון ויטמינים ומינרלים, יש סיכוי גבוה שזקיק השיערה יקבל הזנה טובה ויצמיח שיערה בריאה וחזקה.

השיער

שיערה צומחת בקצב של סנטימטר אחד בכל חודש. בנשירת שיער לרוב אין בעיה בזקיק השיערה עצמו. לרוב רואים שיש בו צמיחה, אבל השערה צומחת דקה ושברירית. גם נפח השיער יורד, השיער נעשה דליל והשערה צומחת לאט יותר.

נשירת שיער סמיפטום או סיבה?

נשירת שיער היא לרוב סימפטום ולא הבעיה האמיתית. כאשר קיים מצב של חוסר איזון הורמונלי. הגוף מזניח רקמות שאינן חשובות לפעילות היומיומית שלו ואז נראה החלשות של רקמות כמו: עור, שיער, ציפורניים, עייפות. 

הבעיה 

לבחורה שסובלת מנשירת שיער לרוב לא עושים איבחון נכון. אומרים לה שהכל בסדר, למרות שהיא סובלת. חשוב לעשות אבחון נכון ולתת מענה לשיבושים ההורמונלים שנוצרו בגוף מסיבות שונות.

כשיש נשירת שיער אני ממליצה על אבחון נכון שכולל

  • בדיקת דם במעבדה של קופת החולים שלך כולל ההורמונים: TSH, FREE T3, FREE T4
  • בדיקת טמפ' הגוף שאת עושה בבית
  • תלונות רפואיות נוספות
  • התפריט שאת אוכלת
  • סגנון החיים: שינה ופעילות גופנית

הפתרון שאני מציעה

תוכנית בהתאמה אישית שמבוססת על בדיקות הדם והמצב הגופני שלך. התכנית משלבת תפריט טבעי בהתאמה אישית, תוספי מזון (במידה ויש צורך) והמלצות על סגנון חיים שיעודד איזון הורמונלי וצמיחת שיער.

 

הדברים שכתובים כאן לא מחליפים ייעוץ רפואי או אחר של איש מקצוע. הדברים כאן הם סיכום של הדברים שאני כנטורופתית למדתי על נשירת השיער שלי ועל הסיבות שגרמו לה.

 

רוצה לקבל מידע על התכנית שאני מציעה לשיפור השיער? צרי איתי קשר במייל או בטלפון ואכוון אותך כיצד את יכולה להשתתף בתכנית ולשפר את השיער שלך. pazithp@gmail.com בטלפון 053-3384575.

צפי בוידאו שלי וגלי מה לי קרה עם השיער
מה הסיבות לנשירת שיער, צפי בסרטון שכאן 
 

 

 

 

כתיבת תגובה