איך לעשות ניקוי אביב עם תזונה בריאה?

אביב הגיע פסח בא… ניקיון פסח חשוב ולא סתם נקבע לעונת האביב. אם נתבונן בטבע נראה שבעונה זו הכל מתחדש, פורח, בשיא העוצמה ושיא הצבעים.

הצמחים, החרקים, הדובים… כולם מתעוררים משנת החורף ויוצאים בשיאם לתקופה חדשה ומרגשת.

גם הגוף שלנו מתעורר לחיים באביב ורוצה לפרוח, להתחדש, להתנקות ולהתרענן.

האביב זו עונה מעולה להוציא לפועל החלטות. ברפואה הסינית וההודית שקשובות לקשר בין עונות השנה לבריאות הגוף, מעודדים אותנו ליזום דברים ולהוציא לפועל את התוכניות שחשבנו עליהם בסתיו ובחורף.

האביב זו עונה בה אנחנו פותחים את החלונות, מאוררים ויוצאים להתבונן בטבע שנמצא בשיאו. כך גם מבחינת הגוף שלנו.

מה טוב לבריאות שלנו באביב?

באביב מאוד מומלץ לאפשר לגוף לנקות את עצמו. הרי הגוף שלנו מתחדש כל יום: תאים חדשים נוצרים, תאים ישנים מתפרקים, העור מתחדש, מערכת העיכול, מערכת העצבים, הדם – בקיצור הגוף שלנו ממש כמו הטבע מתחדש כל הזמן וכדי לתת לו את הכוח לעשות את התהליכים בצורה הכי טובה, אנחנו יכולים לעזור לו. (או לכל הפחות, לא להפריע…).

(לאכול טעים ובריא כדי לעזור לגוף לנקות את עצמו ביעילות)

מה הקשר בין תזונה לעונת האביב? 

עיכול המזון לוקח מהגוף הרבה מאוד אנרגיה. זה תהליך מורכב שמשלב הרבה מאוד מערכות כולל מערכת החיסון, הלימפה, הכבד, הכליות והמוח. יש מזונות שמכבידים על העיכול ודורשים הרבה משאבים מהגוף ויש מזונות אחרים שדווקא נותנים לגוף את האנרגיה לפעול בצורה הכי טובה כדי להתחדש.

לדוגמא: ירקות, פירות ואגוזים – הם מזונות שעושים טוב לגוף. הם תורמים סיבים למערכת ובכך עוזרים לה להתנקות, הם עשירים במינרלים וויטמינים שמייעלים את פעילות האנזימים והם נחשבים קלים לעיכול ולכן הגוף לא צריך להשקיע משאבים יקרים בעיכול ובכך הוא פנוי לבדיקה ותיקון עצמי. באביב זו הזדמנות נהדרת לאכול סלטים טריים, ירקות מבושלים, אגוזים ושקדים, פירות יער שמתחילים לבלב בעונה. את כל אלה הטבע והאלוהים זימנו לנו כדי שנאכל אותם, נחדש את הגוף וממש כמו הטבע – נפרח ונלבלב.

עוד דוגמא חשובה – משקאות: מים הם הנוזל היחיד שהגוף זקוק לו כדי לפעול בצורה המייטבית. 70% מהגוף שלנו מורכב ממים והם מרכיב חשוב בסביבה הבין תאית שם מתחרש הקסם של חילוף החומרים שלנו. מים גם חשובים לניקוי המעיים, הכליות והם רכיב חשוב בנוזל הדם. בתקופת האביב חשוב לשתות שפע של מים נקיים כדי לאפשר לגוף ניקוי מייטבי.

אחרי פסח אעביר 2 סדנאות חדשות ומיוחדות בנושא ניקוי הגוף. הסדנאות קשורות אחת לשניה ויתנו לכם כלים להבין מהו ניקוי הגוף, איך להשתמש בידע החשוב הזה כדי לנהל יומיום בריא באביב וכל השנה!

הסדנאות מיועדות לאנשים כמוכם, שרוצים לקבל ידע וכלים לתזונה יומיומית בריאה עבור עצמכם ועבור המשפחה. כל המידע הוא כזה שאפשר ליישם בקלות בכל בית בישראל. התוצאה היא אנרגיה, תחושה קלילה בגוף, מצב רוח מעולה וחיים בגוף שאתם רוצים וראויים.

2 סדנאות חדשות בנושא ניקוי אביב

03.05.19 – ניקוי אביבי 1 – בסיס לניקוי הגוף, הרצאה, ארוחה, תפריט וכלים שיעשו לכם את האביב כייפי

17.05.19 – ניקוי אביבי 2 – מפגש מתקדם להעמקת הידע, שיתוף ושיחה גם ניקוי רגשי ואנרגטי – כולל טכניקות לנשימה שמנקה ופעילות גופנית שתורמת לנושא הניקוי. מפגש מרתק!!

המפגשים יתקיימו בימי שישי בבוקר 9:00-12:00 ברמת החייל ת"א. מספר המקומות מוגבל. ההשקעה שלכם 89 ש"ח לכל מפגש. לפרטים נוספים והרשמה ניתן לכתוב למייל pazithp@gmail.com

 

2 סדנאות מיוחדות בנושא תזונה וסטרס    

14.06.19 – מפגש בנושא תזונה וסטרס 1 – מידע וכלים לניהול תפריט ויומיום רגוע

28.06.19 – מפגש בנושא תזונה וסטרס 2 – תרגול טכניקות נשימה ומדיטציה

הסדנאות תתקיימנה בימי שישי בבוקר 9:00-12:00 ברמת החייל ת"א. מספר המקומות מוגבל. עלות 89 ש"ח לכל מפגש. לפרטים נוספים והרשמה ניתן לכתוב למייל pazithp@gmail.com
כתיבת תגובה