לעלות על המשקל עם חיוך

להשמנה או עליה במשקל יש סיבות רבות ומגוונות ולרוב ההשמנה עצמה היא קר סימפטום לחוסר איזון עמוק יותר שקיים בגוף. לצד גורמים כמו סטרס, חוסר בשעות שינה, הרגלי תזונה לא נכונים, תפריט לא מאוזן וחוסר בפעילות גופנית, אנחנו מוצאים לא פעם חוסר איזון הורמונלי של בלוטת התריס או גיל מעבר או מערכת עיכול שאינה מאוזנת, שהם הבסיס לעליה במשקל.

חשוב תמיד לחפש את הסיבות אמיתיות לעליה במשקל ולהתמקד בהם כדי להביא את הגוף לאיזון לדוגמא: הגיע אלי בחורה, בשם גילי, בת 37 עם עליה במשקל של 10 קילו בשנתיים, עם עייפות, חוסר יכולת להתעורר בבוקר, עם צורך באכילת מתוקים ופחמימות בבוקר ולקראת שעה 16:00, שותה קפה כדי להעיר את עצמה ועם היסטוריה של דלקות בשלפוחית השתן וסינוסיטיס שחוזר בכל סתיו ואביב.

אחרי איבחון ומספר בדיקות, המסקנה היתה שיש צורך לטפל במערכת העיכול כדי להפחית את הקנדידה שיש במעיים. קנדידה היא פטרייה שחיה במעיים ואוהבת סוכר ופחמימות, גורמת לעייפות, בלבול ועוד מגוון תופעות. פטריית הקנדידה יכולה להגיע גם אל שלפוחית השתן ולפעמים גם אל הסינוסים ולגרום לדלקות. לכן האסטרטגיה היתה לשפר את תפקוד מערכת העיכול ולהוציא את הקנדידה כדי לאפשר לגוף בין היתר לחזור למשקל תקין. במידה והייתי נותנת לגילי רק תפריט תזונה והנחיות לשינוי הרגלים, אני לא חושבת שזה היה עוזר, כי הסיבה לעליה במשקל היא הקנדידה וכל עוד לא מטפלים בה, אז הירידה במשקל תהיה מאתגרת מאוד וכמעט בלתי אפשרית.

גילי שקיבלה תוכנית משולבת לטיפול בקנדידה שיפרה את איכות חייה:הדלקות בשלפוחית השתן פחתו, היא הרגישה פחות עייפה ויותר עיירנית במהלך היום, היקיצה בבוקר השתפרה פלאים, גם הצורך לאכול פחמימות וסוכרים באופן בלתי נשלט, פחת מאוד. כמובן שגילי ירדה במשקל וגם הרגישה מאוד טוב מכל הבחינות. זו דוגמא לעוצמה שיש לאיבחון נכון.

כולנו נולדים רזים. מה קורה לנו במשך השנים?
בעקבות השפעות חברתיות וחינוכיות, אנחנו לעיתים קרובות "מתנתקים מהגוף", מפתחים הרגלי חיים לא נכונים ומוצאים את עצמנו עם משקל עודף.
למשקל עודף, מעבר להיבט הגופני והחזותי, יש היבטים בריאותיים ורגשיים.

חשוב לדעת
דיאטה המתייחסת לירידה במשקל כאל מטרת העל, יוצרת תחושת מחסור בגוף, מאטה את המטבוליזם, עלולה לפגוע באיזון ההורמונאלי ותוצאותיה זמניות בלבד.
פיתוח מודעות נפשית וגופנית והקשבה ערה לגוף ולצרכים שלו, מבטיחה חיים טובים, בריאים יותר ומאוזנים יותר, וזהו נכס לחיים.

הגישה של קול הגוף להרזיה
הקשבה ואבחון מדויק של מערכת העיכול
הקשבה ואבחון הורמונלי, מה מצב בלוטת התריס, האדרנל
התאמת תכנית תזונה אישית שמבינה את הגוף ואת הצרכים שלו.
עבודה על שינוי הרגלים
תוספי מזון מתאימים
שינויים רצויים בתפיסת החיים
טיפול רגשי לפיתוח תודעת גוף נפש בריאה, מאוזנת ומודעת
תכנית אישית לפעילות גופנית מבוקרת
פרחי באך

התוכנית המדהימה להרזיה של "קול הגוף" משלבת פגישות אישיות עם פגישות קבוצתיות ללימוד ותמיכה
התוצאות מדברות בעד עצמן: אנשים מקבלים מוטיבציה, כלים להבין ולהתמיד בהרגלים ומרגישים טוב, מלאים באנרגיה ושמחה.

כתיבת תגובה