מיתוס הקלוריות – כל האמת

מיתוס הקלוריות. למה מיתוס? כי זה כבר הוכח שקלוריות הן לא הסיבה לעליה או ירידה במשקל. אסטרטגיית הקלוריות פשטה את הרגל ותנו לי דקה להסביר.

קחו דוגמא פשוטה, דיאט קולה או בשמו החדש 'קולה זירו', נכון שיש בו אפס קלוריות? אני לא ספרתי את הקלוריות שלו, אבל ככה היצרן טוען, אז נזרום איתו. תפעילו הגיון פשוט, לא צריך להיות תזונאית קלינית בשביל זה, איך לדעתכם הנוזל של הקולה זירו הזה שיש בו אפס אנרגיה פועל בתוך הגוף שלכם?

אז איך הקולה זירו משפיע על הגוף? על הסוכר בדם? איך הממתיק המלאכותי שיש בזירו משפיע על חיידקי המעיים שלכם, כי תכל'ס הם החבר'ה שהכי צריך לדאוג לבריאות שלהם? ושאלה אחרונה, איך הנוזל של הקולה זירו משפיע על האינסולין בדם, האם הוא מעלה אותו?

המחקרים מראים באופן מובהק שגם מוצרים שמתהדרים במעט קלוריות גורמים לעליה במשקל ויש לזה מספר סיבות, בואו נדבר על 2 חשובות:

בממתיק המלאכותי אולי אין קלוריות, אבל הוא משפיע על הורמוני הרעב ולכן גורם לעליה במשקל.

לממתיק חסר הקלוריות יש השפעה על חיידקי המעיים והם בתגובה מעוררים מנגנונים שבסופם גורמים להשמנה.

קחו עוד דוגמא ללמה לא צריך להאשים רק את הקלוריות בעליה במשקל: כולם יודעים שעם העליה בגיל אנשים נוטים גם לעלות במשקל, נכון?

בדקו ומצאו שאנשים רזים שאוכלים ושומרים על אותה כמות קלוריות בגיל 35 יעלו במשקל בגיל 55 עם אותו תפריט בדיוק. אז למה זה קורה? הרי הם מכניסים לגוף שלהם את אותה כמות הקלוריות בגיל 35 כמו בגיל 55, אז למה הם יעלו במשקל? אז זה לא הקלוריות שמשמינות אותם 20 שנה אח"כ?

כנראה שלא… יש עוד מנגנונים בגוף שלרוב לא מדברים עליהם, אבל יש להם חלק חשוב ונכבד בנושא המשקל שלנו.

למנגנונים הללו קוראים "הורמונים". הורמון זה חומר שמופרש באיבר א' ופועל באיבר ב'. לדוגמא הורמון האינסולין, מופרש מהלבלב ופועל על כל תאי הגוף. האינסולין עולה כאשר אנחנו אוכלים והתפקיד שלו זה להכניס את הסוכר לתאים כדי שהוא ייצר מהם אנרגיה, שקוראים לה ATP וככה נוכל לזוז, לפעול, האנזימים יוכלו לנוע והתאים ייצרו חומרים ויחיו.

תבינו, זה דיי פשוט, יש מספר עקרונות בסיס פשוטים לאכילה שאם שומרים עליהם אז ההורמונים פועלים מעולה והגוף ינצל נכון את האנרגיה וישמור על משקל תקין.

אני מקווה שהצלחתי להסביר את הרעיון שהקלוריות הם לא מה שגורם לעליה במשקל. תכל'ס גם לי לקח זמן להשתחרר מנושא הקלוריות, כי מלמדים אותנו את זה מגיל 0, שהקלוריות הן אוייב העם ולכן צריך לספור קלוריות, לחשוב קלוריות ואפילו לחלום בלילה על קלוריות… ככה חינכו אותנו.

אבל היום יודעים להגיד שזו היתה טעות, כי תראו מה קורה עם השמנה בעולם המודרני… חצי מהאוכלוסיה מתמודדת עם עודף משקל בעייתי! זה נתון מטורף, כל אדם שני בעולם המערבי מתמודד עם נושא המשקל, זה לא היה כך לפני 90 שנה. ותשמעו, הדבר הכי מדאיג זה שזה הגיע כבר לילדים וגם הם מתמודדים עם השמנה. רק לאחרונה פורסם מחקר בישראל שאומר שבשנים הקרובות אחד מכל 3 ילדים יסבול מהשמנה כבר בסיום בית ספר יסודי… טירוף.

אז האסטרטגיה היא שחינכו אותנו לספור קלוריות והאוכלוסיה רק עולה במשקל…!! משהו כאן לא עובד באסטרטגיה הזו.

אז מה אני מציעה?
טוב ששאלתם, אני מציעה אסטרטגיה אחרת, פשוטה, הגיונית ומבוססת על המחקרים החדשים בתחום התזונה וההורמונים.

המטרה של האסטרטגיה הזו היא לחיות בגוף בריא, אנרגטי ובמשקל שמתאים לגוף. תבינו, מי שזקוק לרדת במשקל, ירד בוודאות אם יישם את העקרונות שאני מציעה.

אגב, אני לא המצאתי את הדברים. אני למדתי את המחקרים והגישות מכל מני מקורות, אני ארגנתי אותם בצורה שיטתית ועשיתי התאמות לטעם שלנו. כן, נסיתי הכל על עצמי ועל אנשים נוספים בהצלחה.

אז להרזיה שלכם יש תפריט, יש מתכונים, יש עקרונות = אסטרטגיה, יעני כמה דברים שחשוב לעשות.

האסטרטגיה אומרת שמי שאוכל בצורה שמאזנת את ההורמונים ומפרגנת לחיידקי המעיים, ירזה בבריאות. אל תדאגו אני אתן לכם מתכון לזה.

כדי לקבל את האסטרטגיה הזו אפשר להיות איתי בקשר ב 3 צורות, כל אחד מה שנוח לו ומה שמדבר אליו:

1. בסדנאות לייב לחצו כאן
2.. בקורס אונליין – כל המידע, המתכונים והתוספות זמינים לכם 24/7  לחצו כאן
3. בפגישה אישית אחד על אחד לחצו כאן

חברים, תודה שקראתם
להתראות בקרוב

 

רוצה לבוא לסדנה בנושא? לחצו כאן לפרטים

רוצה לבוא לייעוץ תזונה אישי? לחצו כאן

לקורס אונליין לחצו כאן

 

 

 

כתיבת תגובה