הטבע הוא הרופא הטוב ביותר

בבסיס הרפואה הנטורופתית עומדת העובדה הביולוגית, כי לכל אחד מאיתנו יש מנגנון פנימי המאפשר ריפוי עצמי.
דמיינו שאתם חותכים סלט ופתאום פוצעים את האצבע עם סכין החיתוך, אתם יודעים בוודאות שהפצע יגליד והאצבע תחזור לתפקוד כרגיל. זו דוגמא נהדרת לתהליך ריפוי טבעי שהגוף מתוכנת אליו וקורה כל הזמן גם פנימה בתוך הגוף, רוב הזמן בכלל ללא ידיעתנו. כאשר אנחנו אוכלים בריא, ישנים טוב, מעכלים טוב את המזון, עוסקים בפעילות גופנית ועובדים על הרגשות שלנו, אז מנגנוני הריפוי של הגוף גם עובדים בצורה טובה.

הנטורופתיה פותחת לנו עולם אל מגוון אמצעים וכלים טבעיים לאיזון וריפוי עצמי.
הנטורופתיה רואה את האדם כמכלול שלם ושואפת להביא לאיזון הרמוני ובריא בין הגוף לנפש. המצב הבריאותי שלנו משקף את יחסי הגומלין בין הרבדים השונים: מנטאליים, פיזיים, רגשיים, גנטיים וסביבתיים.

כנטורופתית אני ניגשת לכל מטופל כאדם שלם, כמכלול, תוך רגישות ותשומת לב רבה להיבטים רגשיים וגופניים כאחד. בריאות פיזית ובריאות נפשית כרוכות זו בזו ומותנות זו בזו, לכן הטיפול לעולם לא יתרכז בסימפטומים בלבד, אלא באיבחון הגורמים והסיבות שגרמו למחלה, למגבלה או לקושי.

מחקרים רבים מוכיחים את יעילות הגישה התזונתית הנטורופתית. לתזונה בריאה ומאוזנת, עשירה בויטמינים ומינרלים ודלה במזונות מעובדים, השפעה רבה ומשמעותית על בריאותנו- על תחושת החיוניות והשלווה, האטת תהליכי הזדקנות ובריאות הגוף והנפש. צמחי מרפא ותוספי מזון ניתנים במידת הצורך ומטרתם להשלים חסרים שהתזונה היומית לבדה אינה מספקת.

היעוד שלי הוא בנתינת מענה טבעי ומותאם אישית לכל אדם, המבטיח בריאות שלמה, תוך ייעוץ והדרכה לתזונה בריאה וסגנון חיים בריא.

  • מהם יתרונותיה של הרפואה הנטורופתית?
  • העצמת כוח הריפוי הטבעי של הגוף
  • יצירת איזון בתפקוד כל מערכות הגוף-
  • טיפול טבעי במקור הסימפטומים, ללא סיכון וללא תופעות לוואי
  • שילוב יעיל של אבחון מדעי עם טיפול טבעי
  • התאמת טיפול קל ופשוט לאורח החיים האישי

3 האמיתות שלי בטיפול הנטורופתי
1. הגוף שלנו חכם והוא תמיד עובד איתנו ולא נגדינו
2. אם ניתן לגוף את הדרוש: תזונה, מנוחה, ותודעה אופטימית, הוא יבריא את עצמו
3. בכל כאב יש הזדמנות להתבוננות פנימית ולצמיחה, באמצעות הקשבה לקול של הגוף נוכל ללמוד הרבה

כתיבת תגובה