בלוטת התריס ועליה במשקל

הדיאטה היחידה שתגרום לך לרדת במשקל ולשמור עליו היא הדיאטה שתרפא את בלוטת התריס שלך. יש משהו שלא עולה כסף ואת יכולה לעשות אותו כבר מחר בבוקר כדי לדעת מה המצב האמיתי של הבלוטה שלך.

איך אפשר לדעת מה המצב האמיתי של בלוטת התריס?

שאלה טובה כי בדיקת הדם של TSH מראה רק חלק מההורמונים שאחראיים על חילוף החומרים שלנו בגוף. יש עוד הורמונים שקשורים לבלוטה שלא בודקים אותם וקוראים להם free T3, free T4.

בלוטת התריס (בלוטת המגן) נמצאת בצוואר והיא מייצרת הורמונים רבים ואחראית על חום הגוף שלנו, על חילוף החומרים ועל משק הסידן בגוף.

יש כל מני סיבות לשיבושים בבלוטה ולפעמים השיבוש סמוי. ז”א שבדיקת הדם של TSH תהיה לכאורה תקינה (בטווח הנורמה), אבל בפועל יהיו תסמינים של תת פעילות של הבלוטה.

מהם הסמנים לתת פעילות של בלוטת התריס?
עייפות, עליה במשקל, נשירת שיער, עור יבש, המטבוליזם (חילוף החומרים) בגוף נמוך, הדופק יורד, מצב הרוח בכיוון דיכאון, הרגשת קור יחסית לאחרים והשמנה.

בספר של דר’ אלכסנדר ארדיטי MD הוא מציע בדיקה של חום הגוף בבוקר. כל מה שצריך זה מדחום פשוט ועם ההתעוררות בבוקר (לפני שמזנקים מהמיטה) לשים אותו בפה ולמדוד את החום. אם החום נמוך מ 36.5 זה עלול להעיד על כך שהבלוטה עובדת קצת לאט.

(הספר של דר’ אלכסנדר ארדיטי – רפואת אנטי-איג’ינג – הוצאת פוקוס. עמוד 182)

אני לא רופאה ולא מוסמכת לתת עצות בנושא הורמונים, אבל אני נטורופתית ואני כן יכולה להמליץ לכם להיות סקרנים לגבי הגוף שלכם ולהכיר אותו יותר טוב. בדיקת טמפרטורת הגוף יכולה לעזור לכם כדי להתייעץ עם הרופא המטפל שלכם.

נושא תת-פעילות של בלוטת התריס יכולה לגרום לתסכול רב בכל הנוגע לעליה במשקל, כי אם הבלוטה לא פועלת בצורה מייטבית אז זה לא ישנה אם נאכל מעט קלוריות, יש סיכוי שכל קלוריה תשמין אותנו מאוד.

זאת אומרת שכאשר עולים במשקל חשוב לבדוק גם את הנושא של בלוטת התריס.

שימו לב, אין במאמר הקצר שכאן כדי לתת הדרכה רפואית כזו או אחרת וזה לא מחליף בדיקת דם או/ו ייעוץ רפואי לבלוטת התריס או לנושא עליה במשקל. יש כאן רק שיתוף בדברים שכתב דר’ ארדיטי בספר שלו ועניין אישי שלי לשתף בידע שיעודד אנשים להכיר את הגוף שלהם טוב יותר.

 

כדי שתחיי בגוף בריא, אנרגטי ושמח חשוב שתכירי את חילוף החומרים שלך.

בפגישות איתי נדבר על העיכול, בלוטת התריס, ההורמונים, סטרס וגם על הטמפ’ של גופך.

המומחיות שלי היא לעבוד ביחד איתך, עם בדיקות הדם והתזונה במטרה להביא את הגוף שלך לאיזון הורמונלי וריפוי מערכת העיכול.

בצעדים קטנים שמותאמים לחיים שלך, את יכולה לבנות בריאות ואנרגיה טובה.

אני עבודת עם נשים וגברים ואשמח לקחת חלק גם בתהליך שלך לחיות בגוף בריא ומלא אנרגיה כדי להגשים בעזרתו את כל החלומות שלך.

רוצים לדבר איתי?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן