איך נראה אוכל מזיק ? כל המיתוסים כאן ועכשיו

תכנתו אותנו לחשוב על האוכל במושגים של משמין או לא משמין…

רוב האנשים בעולם כשהם אוכלים הם חושבים: " אם האוכל הזה עתיר קלוריות, אז משמין" / "אם האוכל הזה דל קלוריות אז הוא מרזה" . חברים, תחזיקו חזק, כי זה מיתוס! במילים פחות עדינות, זה לא נכון!

הקלוריות הן מיתוס בגלל שהן לא מדד לאיך האוכל משפיע בתוך הגוף שלנו. זה מיתוס שמעודדים אותנו לחשוב כך כדי שאפשר יהיה להמשיך ולייצר מזון מזיק במסווה של מזון דל קלוריות ועתיר נזק בריאותי.

קחו לדוגמא את משקאות ה"דיאט" המחקרים האחרונים בתחום מספרים שהם משמינים ושכל הממתיקים המלאכותיים גורמים גם נזק לחיידקים הטובים במעיים בנוסף להשמנה. (ראו מאמר ארוך שכתבתי בנושא כאן באתר).

קחו עוד דוגמא, פריכיות האורז על כל סוגיהן, הן דלות בקלוריות, אבל האינדקס הגליקמי שלהן גבוה מאוד. האינדקס הזה הוא מדד הרבה יותר נכון לחשיבה על הערך התזונתי של האוכל שאנחנו אוכלים, כי הוא מודד את ההשפעה של אותו מזון על עליית הסוכר בדם ומכאן אפשר להבין כמה אינסולין נוצר אצלנו בפנים. מי שלא יודע, אז האינסולין הוא הורמון שמיוצר מייד כשאנחנו אוכלים משהו כשהוא עולה לרמות גבוהות מידיי בדם, אז קורה תהליך מטבולי ידוע בוא האינסולין שולח את כל המזון לאחסון לכל החיים בתאי השומן! זאת אומרת אינסולין גבוה מעודד השמנה בסופו של התהליך המטבולי.

אסיים בדוגמא של השקדים והאגוזים על כל סוגיהם. חינכו אותנו לחשוב שהם משמינים, כי אחוז הליפידים שזה שומנים בהם גבוה. זה עוד מיתוס בו קושרים את המילה שומנים להשמנה. כי ההיפך הוא הנכון (ראו מאמר שלי בנושא) השומנים הטבעיים, הבריאים, הם חומרי הגלם של המערכת ההורמונלית שלנו, הם יוצרים תחושת שובע מהירה וארוכה והמוח שלנו וכל התאים זקוקים להם נואשות!! גוף שאחוז השומן בו נמוך, לא מייצר הורמוני מין, העור נראה גרוע, הריכוז נפגע וגם שמחת החיים ומצב הרוח!

קוים לדמותו של המזון המזיק / איך נראה מזון מזיק? 

זהו מזון דל קלוריות, כי הוציאו ממנו את השומן הטוב

דל שומן, כמובן..

הוסיפו לו סוכר / ממתיק מלאכותי, כדי שנרצה ממנו עוד

הוסיפו לו משפרי טעם… ככה זה כשמוציאים לאוכל את הנשמה

עטפו אותו באריזה יפה ומספרים לנו שהוא קל לשימוש, קל לאחסון וטעים ברמות

אה, כן יש עוד קו חשוב לדמותו של המזון המזיק, זה שמספרים לנו בפרסומות בכל פינה רעננה,

שכוווווולם אוהבים קונים אותו ונהנים ממנו כי זה טעם החיים, חטיפי בריאות, דגני בוקר שמי שמתעמק באריזה רואה שה 80% סוכר או סירופ תירס מזיק.

מזון מזיק לרוב לא תצטרכו ללעוס אותו הרבה לעיסה ולרוב מספיק רק לבלוע אותו, כי הוא נעים ומחליק.

מזון שלא צריך לטרוח להכנתו: מספיק לחמם, לטגן, לפתוח אריזה, לשפוך לצלחת, כזה.

למה זה חשוב להבין שיש מזון מזיק ומזון מועיל?

כי זה קונספט חדש של חשיבה על אוכל/מוצרי מזון. האוכל נועד לעבוד בתוך הגוף. חשוב להבין שהמזון מפעיל תהליכים כימיים של בניה, תיקון וחילוף חומרים, אחרי העיכול חלקי המזון: חומצות שומן, חומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים מגיעים אל המוח ובונים את התאים הקטנטנים שבתוכנו, שהלכה למעשה- עושים אותנו מי שאנחנו.

אז מה אני מציעה?

להיות מודעים למיתוסים האלה שכתבתי כאן

להבין שעושים עלינו הצרכנים סיבוב אחו שילינג (סליחה על השפה)

תקראו תוויות מזון, תבדקו מה אתם קונים

תדעו שכל 5 גרם סוכר במוצר = כפית

תבינו שיש מיתוס עולמי של קלוריות שמשתמשים בו בשמחה כדי ל"הכשיר" באמצעותו מזון מזיק

אני בעיקר מציעה להקשיב לאנשים כמוני, נטורופתים, רופאים של תזונה, יועצים טובים ועוד חבר'ה מקצועיים שאיכפת להם, שחוקרים, שבוחרים עבור עצמם ועבור המשפחה שלהם סגנון אכילה וקניה שונה ורואים את ההשפעה המדהימה שלו יומיום על הריכוז של הילדים, על משקל הגוף, על יכולות ספורטיביות ושמחת החיים.

אני אישית, כנראה שלא אהיה מיליונרית מהעיסוק בנטורופתיה, כך שאין לי אינטרס גרנדיוזי של מיליארדים כמו שיש ליצרנים שמוכרים לנו סופרמרקטים הגדולים (וגם בקטנים… הם בכל מקום). העניין שלי בנושא של תזונה נבע מסקרנות לרפואה ולביולוגיה, כבר מגיל צעיר, והבנתי באופן איטואיטיבי התחלה שהאוכל הוא מה שמשפיע ורציתי לדעת איך, למה, כמה, מה הכי טוב ומה הכי מזיק? אלה השאלות שהניעו אותי למסע המרתק הזה שהתחיל אצלי לפני 25 שנים.

את התזונה וסגנון החיים שלי אני מדייקת תמיד ורואה שזה המפתח לחיים בגוף עם אנרגיה ושמחה וכאדם שאוהב לתת ושהשליחות שלו היא העברת ידע, אני משתפת רגשות העמוקים שלי מהבטן, תרתי משמע.

תודה שקראתם את הדברים

מבטיחה להמשיך לכתוב על הנושאים הללו

באהבה

פזית

כתיבת תגובה